Náš dům Když jsme se přestěhovali z města na vesnici, chtěli jsme si splnit svůj dávný sen a pořídit si velkého psa. V té době jsme měli jezevčici Ajku, k ní jsme se rozhodli pořídit si 'berňáka'- bernského salašnického psa.

Všichni pohromadě Bernský salašnický pes patří mezi švýcarské salašnické psy, ze kterých je nejznámější bernardýn. Bernardýna vyšlechtili mniši z augustiniánského kláštera. Tak vznešený původ 'berňák' nemá. Ten byl vyšlechtěný obyčejnými sedláky. Uplatnil se při hlídání krav a dalších, pro nás docela neobvyklých rolích (například tahání vozíků s mlékem). Je pokojný, ostražitý, inteligentní a věrný. Má radost z přítomnosti blízkých osob, miluje děti. Začali jsme navštěvovat různé výstavy a vybrali si fenku Czaru z chovatelské stanice Gemerská Poloma, která vyhrála ve třídě mladých.


Edita dnes S netrpělivostí jsme očekávali její štěňata. Pak nastal pro nás šťastný den, kdy jsme jeli pro naši Editku. Přivezli jsme malé klubíčko, ze kterého nám vyrostla krásná slečna. Začala chodit na výstavy a stal se z ní Junioršampion. A ve výstavách jsme pokračovali a je z ní Národní vítěz a má několik CAC a Res.CAC. Ale nejvíce nám dělá radost její milá povaha a její hodné srdíčko. Miluje děti i dospělé a má moc ráda společnost, ale taky je moc dobrý hlídač. Ve 4 letech se jí narodila první štěňata a my zjistili, že je úžasná matka, která se o štěňata starala celých 8 týdnů.

Template Designed By: © MAN 2003-2004